Indy rozšiřuje služby pro volání týkající se nouzových situací v oblasti duševního zdraví

0
Indy rozšiřuje služby pro volání týkající se nouzových situací v oblasti duševního zdraví

Město zvýší dostupnost licencovaných odborníků na duševní zdraví, kteří mohou reagovat, když někdo nahlásí krizi duševního zdraví.

INDIANAPOLIS – Představitelé města Indianapolis říkají, že naslouchají komunitě a rozšiřují dostupnost licencovaných odborníků na duševní zdraví kdo může reagovat když někdo zavolá na linku 911 a nahlásí krizi duševního zdraví.

Od roku 2017 má město mobilní krizový asistenční tým. Tým v současné době zahrnuje osm důstojníků IMPD, z nichž každý je spárován s poradcem z Eskenazi Mental Health Center.

Společně tým dvou lidí reaguje na volání o pomoc během nouze o duševním zdraví. Pokud hovor zahrnuje závislost nebo předávkování, záchranář jde také na útěk.

„Profesionálové v oblasti duševního zdraví jsou doslova spojeni s policisty,“ řekl Kimble Richardson, licencovaný odborník na duševní zdraví z Community Health Network.

SOUVISEJÍCÍ: Jak tým důstojníků IMPD, zdravotníci pomáhají Hoosiers v krizi

Richardson také slouží v Marion County Crisis Intervention Team, skupině, která pomáhá vzdělávat policisty o závislosti a duševních chorobách.

“Snažíme se důstojníky naučit jen malé body tu a tam, kde mohou něco změnit a zasáhnout do rozhovoru, který by mohl pomoci deeskalovat pacienta nebo občana,” vysvětlil Richardson.

SOUVISEJÍCÍ: Rodina muže, který zemřel ve vazbě IMPD žalující město a 6 důstojníků

Právě teď osm týmů pracuje ve všední dny od 7:30 do 15:00 nebo od 10:00 do 18:00. Plán je rozšířit spuštěním pilotního programu zahrnujícího tým pouze poradců v oblasti duševního zdraví, který je občanům k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. v krizi.

“Určitě existují případy, kdy stačí klinik, aby pomohl jedinci procházející krizí, ale stále existují případy, kdy by měl přijít důstojník, zejména se zbraněmi,” řekla Lauren Rodriguez, ředitelka Úřadu pro veřejné zdraví a bezpečnost. .

Rodriguez řekl, že představitelé města stále vyvíjejí nový pilotní program, jehož spuštění se očekává začátkem roku 2023. Plánují cestovat do Denveru, aby si podobný program vyzkoušeli.

“Naším cílem je jít tam a vidět, jak to tam probíhá, zjistit, jaké jsou typy běhů, které jsou určeny pouze lékařům nebo oběma, abychom se ujistili, že pokládáme základy pevným způsobem,” řekl Rodriguez. .

O plánech na rozšíření těchto zdrojů se diskutuje, protože rodina muže z Indianapolis podala žádost federální soudní spor o nezákonnou smrt proti městu a šesti důstojníkům IMPD ve středu.

Žaloba tvrdí, že rodina Hermana Whitfielda III. volala o pomoc 25. dubna, když Whitfield měl ve svém domě duševní krizi. Podle žaloby policisté použili na devětatřicetiletého mladíka paralyzér a „vyrazili dech neozbrojenému, nenásilnému panu Whitfieldovi“.

Žaloba také tvrdí, že policisté ignorovali Whitfieldovy výkřiky „Nemůžu dýchat“.

Co čtou ostatní:

podobné příspěvky

Leave a Reply