Pět nejflexibilnějších přímých lékařských programů

0
Pět nejflexibilnějších přímých lékařských programů

Středoškoláci, kteří se chtějí přihlásit na lékařskou fakultu, by si mohli myslet, že jejich jedinou cestou k medicíně je navštěvovat vysokoškolskou školu, prohlásit se za STEM a mít mimoškolní životopis před podáním přihlášky na lékařskou fakultu plné lékařských dobrovolnických a výzkumných zkušeností.

Naštěstí tomu tak není. Středoškoláci oddaní kariéře v medicíně se mohou také přihlásit do přímých lékařských (také známých jako BS/MD, BA/MD, BS/DO a BA/DO) programů. Jakmile je student přijat do konkurenčního programu, má zaručeno místo na lékařské fakultě, pokud bude i nadále splňovat požadavky na vysokoškolské studium.

Zatímco některé z těchto programů jsou rigidní a vyžadují, aby studenti dokončili své kurzy podle stanoveného rozvrhu, vybrali si konkrétní obor nebo navštěvovali školu přes léto, existují přímé lékařské programy, které jsou flexibilnější.

BS/MD poradce a současný student Brown PLME, Nidhi Bhaskar říká: “Jedna mylná představa studentů o programech BS/MD je ta, že aby byli přijati, musíte se soustředit výhradně na STEM a nemáte čas na nic jiného než na lékařské aktivity.” Vysvětluje, že některé programy BS/MD umožňují studentům mít vysokoškolské zkušenosti plné různých aktivit, které jsou téměř totožné s typickým studentem. Zde je pět nejflexibilnějších přímých lékařských programů.

Brown University: Program liberálního lékařského vzdělávání

Program liberálního lékařského vzdělávání (PLME) je jedním z nejprestižnějších přímých lékařských programů ve Spojených státech. Nejen, že je to jediný přímý lékařský program spárovaný s Ivy League, ale je to také jeden z nejflexibilnějších programů.

Studenti mohou vyhlásit hlavní obor v přírodních, humanitních, společenských vědách nebo behaviorálních vědách, což z něj činí skvělou cestu pro studenty, kteří chtějí prozkoumat další zájmy. Zatímco program je osmiletý, studenti mají možnost absolvovat rok před nástupem na lékařskou fakultu. Využitím roku využíváním příležitostí ve vzdělávání, výzkumu, veřejné službě, zdravotnictví, vládě nebo podnikání mohou studenti PLME pracovat na tom, aby se stali všestrannějšími lékaři.

Bhaskar využil flexibility programu díky trojitému oboru veřejná politika, antropologie a také zdraví a biologie člověka. Před imatrikulací na lékařskou fakultu absolvovala rok s přerušením a pokračovala v magisterském studiu lékařské antropologie na Oxfordské univerzitě. Bhaskar věří, že tyto různorodé aktivity jí pomohly prozkoumat její jedinečné vášně a nakonec jí pomohou stát se angažovanějším lékařem.

PLME také nabízí Scholarly Concentrations, volitelný program, kde studenti vytvářejí akademický produkt, kterým může být projekt osnov, výzkumná práce nebo rukopis v konkrétní oblasti zájmu. Některé z disciplín, které mohou studenti prozkoumat, zahrnují globální zdraví, translační výzkum v medicíně nebo biomedicínskou informatiku.

Prostřednictvím PLME mohou studenti žít život jako typický premediální student bez dalšího tlaku spojeného s absolvováním MCAT nebo přihláškou na lékařskou fakultu na konci svého pregraduálního vzdělávání. Dokud zůstanou v dobrém akademickém postavení, mají zaručené místo na lékařské fakultě Warrena Alperta na Brownově univerzitě.

SUNY Upstate: Upstate Accelerated Scholars (UAS) Program

SUNY Upstate se spojila s 11 vysokoškolskými univerzitami, aby vytvořila kanál pro své lékařské programy pro výjimečné studenty středních škol. Studenti v programech UAS mají některé významné výhody: nejen že nemusí absolvovat MCAT, ale požadavky GPA jsou také rozumně stanoveny na 3,5.

Další výhodou tohoto programu je, že studenti jsou povzbuzováni k prozkoumávání netradičních oborů. “Měli jsme studenty, aby se přihlásili a dostali se do programu UAS s obory jako Politologie nebo Počítačová věda,” říká Bhaskar. “Je to perfektní pro studenty, kteří chtějí prozkoumat netradiční předlékařské zájmy.”

SUNY Upstate uzavřela partnerství s následujícími univerzitami:

 • Adelphi University
 • Albany College of Pharmacy and Health Sciences
 • Hampton University
 • Koupit vysokou školu
 • Rochester Institute of Technology
 • Polytechnický institut SUNY
 • SUNY College of Environmental Science and Forestry
 • Spelman College
 • Univerzita v Syrakusách
 • Univerzita v Albany
 • Univerzita Yeshiva

The University of Oklahoma: Medical Humanities Scholars Program

Program Medical Humanities Scholars Program na University of Oklahoma je dalším přímým lékařským programem, který umožňuje studentům vybrat si jakýkoli obor ve škole. S velkým důrazem na svobodná umění, program hledá studenty, kteří mají obecný zájem o umění, humanitní vědy, společenské vědy nebo sociální determinanty zdraví.

Jedním z jedinečných aspektů programu je, že studenti musí v humanitních lékařských vědách nezletilé, ale lze jej přizpůsobit jejich zájmům. Některé příklady toho, co studenti udělali, zahrnují studium mezikulturních pohledů na zdraví a nemoci, spiritualitu a medicínu, bioetiku a zdravotní rozdíly.

Během osmiletého programu jsou studenti vyzýváni, aby se věnovali některým z bohatých výzkumných příležitostí nebo studijním programům v zahraničí.

College of New Jersey (TCNJ): 7letý lékařský program

Sedmiletý přímý lékařský program TCNJ je další flexibilní možností pro studenty, kteří uvažují o rychlé cestě k medicíně. I když je program zrychlený, studenti mají se svými akademiky docela volnost a mohou si vybrat z různých oborů, včetně biologie, chemie, angličtiny, ekonomie, matematiky, španělštiny nebo historie.

Podle Dr. Sudhir Nayakspoluředitel programu: “Hledáme studenty, kteří chtějí studovat na vysoké škole svobodných umění. I když se jedná o bakalářský titul, chceme lidi, kteří mají netradiční předlékařské zkušenosti, vidí hodnotu v rozmanitosti a mají plány studovat v zahraničí.”

Nayak souhlasí s tím, že chce, aby studenti v programu měli čas růst a dozrát. Program je vybízí, aby prozkoumali hodiny svobodných umění nebo se intenzivně účastnili jak lékařských, tak nelékařských aktivit.

Silná je také kultura mezi současnými studenty programu a absolventy. Alpha Zeta Seven-Year Medical Society je zavedený klub, který pomáhá budovat komunitu mezi současnými studenty, protože mají tendenci mít různé obory. Společnost také přivádí absolventy a pořádá akce, aby se studenti mohli naučit rady od předchozích studentů.

V programu také neexistuje žádné minimum MCAT pro studenty; prostě musí udělat zkoušku před imatrikulací na New Jersey Medical School.

University of Cincinnati: Program připojení

Program připojení University of Cincinnati je další flexibilní možností, která studentům umožňuje prozkoumat obory mimo tradiční vědy. Vyžaduje to, aby studenti absolvovali s vedlejším nebo hlavním oborem lékařské vědy, ale studenti jsou vítáni, aby si tento program zdvojnásobili.

“Studenti se spoustou vysokoškolských kreditů z duálního zápisu, AP nebo IB kurzů mohou skutečně využít flexibilitu tohoto programu,” říká Bhaskar. I když se nejedná o zrychlený program, pokud studenti dokončí své hlavní požadavky brzy, mohou se před imatrikulací na University of Cincinnati College of Medicine věnovat dalším příležitostem, jako je výzkum, stáže, dvouobory a dvojí tituly.

Studenti se také automaticky zapojí do programu University Honors Program, který jim poskytuje jedinečný přístup k vedení, výzkumu a příležitostem pro zapojení do komunity.

Flexibilní přímé lékařské programy: Výběr toho pravého pro vás

Středoškoláci se zájmem o medicínu s různými jinými zájmy mohou využít těchto pět flexibilních přímých lékařských programů jako způsob, jak si zajistit cestu k medicíně. Při průzkumu si udělejte čas, abyste se ujistili, že najdete to pravé pro vás a vaši budoucnost.

podobné příspěvky

Leave a Reply