Řecko: Matka migrantka, která uvízla na malém ostrově, porodila | Zdraví, medicína a fitness

0
Řecko: Matka migrantka, která uvízla na malém ostrově, porodila |  Zdraví, medicína a fitness

Autor: PANAGIOTIS BALASKAS a COSTAS KANTOURIS – Associated Press

LESBOS, Řecko (AP) – Řecké úřady oznámily, že žena z Eritreje porodila na neobydleném skalnatém ostrůvku poté, co cestovala s dalšími lidmi. migranty z nedalekého Turecka.

Představitel pobřežní stráže uvedl, že 29 Eritrejců – 24 mužů a pět žen – bylo ve středu spatřeno během hlídky poblíž východořeckého ostrova Lesbos. Jedna z žen právě porodila.

Byli také zachráněni a převezeni na Lesbos, přičemž matka a dítě byly ošetřeny v nemocnici.

“Byli spatřeni hlídkou a všichni jsou v dobrém zdravotním stavu,” řekl úředník pobřežní stráže pod podmínkou anonymity, protože oficiální oznámení ještě nebylo zveřejněno.

“Matka a dítě jsou také v dobrém zdravotním stavu,” řekl úředník.

Migranti byli nalezeni na ostrůvku Barbalias, asi tři kilometry (dvě míle) východně od Lesbosu a asi 20 kilometrů (12 mil) od tureckého pobřeží. Místní úředníci uvedli, že dítě byl chlapec.

Lidé také čtou…

Lesbos byl nejrušnějším vstupním bodem do Evropské unie během krize v letech 2015–16, kdy statisíce uprchlíků a migrantů prchaly před válkou v Iráku, Sýrii a jinde.

Řecko však neustále zpřísňuje svou migrační politiku a mnozí opouštějící Turecko nyní volí delší a nebezpečnější cestu do Turecka.

Přes víkend, pobřežní stráž zachránila 108 migrantů z prosakující plachetnice bez kormidla poblíž prázdninového ostrova Mykonos.

Samostatně ve středu byl muž, který se považuje za migranta, nalezen mrtvý v kufru auta v umělém jezeře poblíž řecko-tureckých hranic. Strážníci pohraniční policie vozidlo pronásledovali poté, co řidič odmítl zastavit kvůli kontrole na dálnici. Podle policie bylo zadrženo pět dalších pasažérů, kteří byli rovněž považováni za migranty, kteří vstoupili do země nelegálně, a řidič.

Costas Kantouris hlásil z řecké Soluně. K této zprávě přispěl Derek Gatopoulos v Aténách v Řecku.

Sledujte AP pokrytí problémů migrace na https://apnews.com/hub/migration

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

podobné příspěvky

Leave a Reply